H-color Herbol Scandiccare Colorex
Položit dotaz

Fasádní silikonový nátěr

Otázka

Dobrý den, v rámci projektu, který zpracováváme pro jeden objekt v Brandýse nad Labem jsme, pro fasádu tohoto objektu, navrhli klasické štukové omítky. Mohli byste nám prosím doporučit vhodný silikonový nátěr pro takový typ fasády? (barevnost – odstíny šedi)

Dále bychom potřebovali pro portál tohoto objektu aplikovat nějaký antigrafiti nátěr, pokud možno transparentní matný, aby nebyl na fasádě patrný.


Naše odpověď

Z naší nabídky mohu doporučit lety prověřenou barvu vodou ředitelnou silikonovou fasádní barvu Herbol - Herboxan, která se na hladké štukové omítky používá pouze ve dvou krocích.

Základní nátěr je směs:

Vrchní nátěr je

  • 1 x Herboxan
  • možno přiředit max. 10 % vody

Bližší informace uvádíme v technickém listu u popisu barvy Herboxan na www.herbol.cz, kde naleznete i referenční stavby.

Antigraffity nátěry nevedeme, doporučuji prohlédnout si na webu nabídku výrobců nebo aplikačních firem. Problémem těchto nátěrů bývá na štuku jejich pololesk, snížení prodyšnosti v oblasti soklu a často nutnost specializovaných firem na odstranění graffiti a obnovu ochranné vrstvy.

V praxi se mi jako nejlevnější a přitom nejrychlejší řešení proti graffity osvědčilo schovat si zbytek fasádní barvy, sprej z větší části odstranit nitroředidlem, a plochu převálečkovat fasádní barvou. Pokud se u Vás jedná o kamenný portál, potom ovšem barvu použít nelze a antigraffiti nátěru se nejspíše nevyhnete.


Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
tel. 603 477 869
e-mail: cech@h-color.cz


 


tvorba webových stránek