H-color Herbol Scandiccare Paintsystem Colorex
Barvy podle užití
Array
Sekce poradny
Fasádní barvy Interiérové nátěry Nátěry na dřevo Nátěry na kovy Barvy na beton Speciální nátěry

PRODEJ NEPŘERUŠEN!

Jako velkoobchod nadále pokračujeme v dodávkách celého sortimentu barev, laků a olejů ze skladů v Praze, v Brně. Pro maloobchodní zákazníky bez IČO můžeme dodávat pouze po objednání v e-shopu při úhradě bankovním převodem, s výdejem na místě či zasláním na adresu. Pracovní doba obou skladů upravena Po až Pá 7.30 - 14.00 hod.

Oznámeno dne 16.03.2020Položit dotaz

Renovace starých lazur

Otázka

Dobrý den, povrch dřeva natřený kdysi světlým olejem je dnes převážně zešedlý. Co byste doporučil, aby dřevo po každém dešti nesálo vodu?


Naše odpověď

Světlé lazury nebo bezbarvé oleje patří v současnosti mezi oblíbené typy nátěrů dřeva. Ve středoevropských klimatických podmínkách se však vlivem vlhkosti a UV-záření rychle rozpadají, vymývají a dřevo tmavne, šedne až černá. Obdobně problematický je i systém Thermowood, kdy je dřevo povrchově tepelně upraveno, ale nemá žádný ochranný nátěr.

Švédský výrobce barev na dřevo COLOREX má na tyto případy k dispozici osvědčený nátěrový systém, který umožňuje staré dřevo jednoduše přetřít, bez jeho pracného přebrušování či dokonce výměny prken, a přitom dosahuje několikanásobně delšího intervalu obnovy než je u lazur běžné, tedy minimálně 15 - 20 let.

Jak vypadá skutečnost, můžete vidět na jedné z realizací. Novostavba v Praze - Hostivaři z roku 2011 opláštěná Thermowoodem změnila po šesti letech odstín ze světlé na tmavohnědý, byla silně nasákavá a v místech kontaktu se stékající vodou prakticky zčernalá. Po aplikaci renovačního systému ve složení:                                    

- 1x penetrační olej Grundolja 1 Klasik

- 1x krycí okrový mezinátěr Utegrund 2 Klasik

- 2x lazurní vrchní nátěr Solid s transparentními pigmenty

se povrch barevně i vzhledově vrátil do stavu z roku 2011, nesaje již vodu a dřevo je dlouhodobě chráněno.

   Původní stav          P1010046.JPG  


Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
tel. 603 477 869
e-mail: cech@h-color.cz