H-color Herbol Scandiccare Colorex
Položit dotaz

Renovace kuchyňské linky

Otázka

Dobrý den,
léta používám Vaše produkty ať už venti 3 plus (dříve fenstervais), základ na dřevo, nebo PU satin, ale nyní jsem natírala kuchyňská dvířka emailem, který jsem měla doma (cca 5 let starý nenačatý obal) - PU satin, nádherně saténový lesk, nebo spíš mat, barva došla, zakoupila jsem tutéž barvu, připravila si dveře pod vrchní nátěr otevřela barvu a natřela, ale o "SATINU" nemůže být ani v nejmenším řeč, vypadá to jako vysoký lesk! Což jsem vůbec nechtěla, to bych si koupila Hebolux gloss. Údajně zmatní, ale popravdě nevěřím tomu, že to bude vypadat stejně.

Nedala jsem na Herbol dopustit pro jeho úžasné vlastnosti rozliv, kryvost,vzhled, ale tohle je pro mne zklamání už proto, že doma s ním mám natřeno vše, nemluvě o tom, že nedokončená dvířka skříněk v kuchyni už asi tak zůstanou, nebo budou vypadat jinak. Netušila jsem, že byla změněna celá technologie Herbolu, prakticky jde o úplně jiný produkt, než za který jsem ho měla.

Nemáte prosím nějakou informaci,kde by se dal sehnat ještě ten původni (před tou EU proměnou) tzn. i prošlý? Moc by mi to pomohlo a potěšilo. Omlouvám se, ale tato "vylepšená" receptura mi to dost zkomplikovala, nemělo by se to asi prodávat pod stejným obchodním názvem, není to totéž. Děkuji.


Naše odpověď

Dobrý den,
myslím, že Vám asi příliš nového oproti tomu, co jste již zřejmě zjistila v prodejně, neřeknu. K 1.1.2007 a opět k 1.1.2010 se musely v celé Evropě výrazně snižovat ve dvou krocích obsahy ředidel v rozpouštědlových barvách. To pro výrobce znamenalo podstatně měnit receptury zavedených produktů, a to se zase neobešlo bez určité změny dosavadních vlastností barev. Jednou z těch změn - a to platí všeobecně pro všechny výrobce emailů na dřevo a kovy - je to, že i barvy v pololesku či polomatu nejsou ihned po vyschnutí v daném stupni lesku, ale jsou značně lesklé, a do požadovaného stavu se dostanou postupně za 1-2 měsíce. Mám to odzkoušené sám na vzorcích prken. Bohužel s touto skutečností nikdo nic neudělá. Na druhé straně je zase výhodou, že při nátěrech v interiéru jsou barvy skutečně podstatně méně cítit, což je při nátěrech větších ploch důležité i ze zdravotního hlediska.

Protože k uvedeným změnám došlo již před 5, resp. 8 lety, tak si myslím, že sehnat někde ještě původní variantu Herbolux Satinu je zcela vyloučené. Uvažovat lze případně o použití barvy Herbolux Aqua PU-Satin, což je vodouředitelná varianta - opravdu špičková barva, bez zápachu, s výborným rozlivem, v interiéru na rozdíl od rozpouštědlových barev časem nežloutne, hned po vyschnutí se vytvoří finální pololesk. Barvu začaly docela dost brát i lakýrnické firmy, které měly dosud p Herbolux Aqua PU-Satin 2015 roti vodouředitelným barvám silnou averzi. Problém je pouze jeden - kombinovat v jedné místnosti další typ barvy by bylo pravděpodobně vidět, takže byste musela touto barvou přetřít všechna kuchyňská dvířka. Ale myslím,že byste s výsledkem byla spokojená. Pozdravuje  Michal Čech.


Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
tel. 603 477 869
e-mail: cech@h-color.cz


 


tvorba webových stránek