H-color Herbol Scandiccare Colorex
Položit dotaz

Renovace dřevěné chaty

Otázka

Dobry den muzete mi poradit jakou barvu z vasich vyrobku mam pouzit pro nater venkovnich ploch chaty. Je to chata drevena a stary nater je obrousen.

Dekuji za radu a tesim se na spolupraci.
Zdravim L.S.


Naše odpověď

Renovace nátěrů dřeva str.1.JPG Renovace nátěrů dřeva str.2.JPG

Dobrý den,
nenapsal jste, jaký výsledný vzhled požadujete (lazury nebo krycí barvy), možností je hodně, zkusím stručně popsat:

1) Lazurní (průhledný) vzhled - základní penetrace Colorex Grund 1 Klasik (nutná kvůli sjednocení nasákavosti po obroušení, jinak by mohl být povrch flekatý, též ochrana před zamodráním). Na to 2-3x lazura buď Herbol Offenporig nebo Colorex Norden. Obě podle testů ve zkušebně Synpo Pardubice rovnocenné, špička na trhu, švédský Norden je ve velkém balení (10 L) o 1/4 levnější než německý Offenporig (2 x 5L). Životnost do obnovovacího nátěru exponovaných míst cca 10 let, barva nepraská, pouze jemně sprašuje, tedy netřeba brousit.

2) Klasické krycí barvy v pololesku - opět penetrace Colorex Grund 1 Klasik. Navrch buď rozpouštědlový 2-3x Herbol Venti (libovolný odstín od bílé až po tmavou). Nebo 1x Colorex Utegrund 2 Klasik (bílý nebo světle tónovaný) jako mezivrstva a 2x Colorex Solid (vodouředitelný vrchní v libovolném odstínu). Švédi se svojí kompletní variantou hovoří o životnosti min.15-20 let, barva by opět neměla díky pružnosti vrstev praskat, pouze sprašovat.

3) Pokud vezmeme z 2) kompletní švédskou variantu, ale Solid namísto krycími pigmenty natónujeme transparentními, získáme vzhled lazury, ovšem s krycí mezivrstvou, a tedy výrazně delší životností než u lazur. Systém byl vloni použitý jak na renovace oken, tak i dvou dřevěných domů s velice dobrou odezvou od investorů.

Veškeré uváděné produkty vedeme skladem, v případě potřeby blíže se poradit nad některou z variant klidně zavolejte.
Pozdravuje Michal Čech.


Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
tel. 603 477 869
e-mail: cech@h-color.cz


 


tvorba webových stránek