H-color Herbol Scandiccare Colorex
Položit dotaz

Omyvatelný nátěr

Otázka

Kamarádi nám doporučili Váš nátěr Herbol Metakryl Siegel, ale nejsem si jistá výběrem ani jinými věcmi, proto bych Vás ráda požádala o radu. Potřebuji odolný omyvatelný nátěr bílé barvy, který bude vypadat jako ostatní normálně bíle vymalované zdi. V právě vznikacící kuchyni budu mít ostrůvek s varnou deskou pod šikmým stropem podkroví. Nad vařičem samozřejmně digestoř, ale obecně se dá očekávat, že nějaké prskání z vaření bude na šikmém stropě končit poměrně často. Proto potřebuji takový nátěr, pro který by kapičky oleje či guláše či mastné výpary nepředstavovaly neřešitelný problém. Dále bych tímto nebo případně jiným také bílým nátěrem natřela stěnu v okolí pračky a sušáku na prádlo, aby se mi mokré prádlo neotíralo o malbu. A dále pak stěny na záchodě, který bude v 80cm široké nice a jeho stěny mohou být znečištěny špatným mířením malého syna a proto bych chtěla, aby se daly také omývat.

Budu Vám vděčna za radu co použít, aby to vypadalo stejně jako bílá malba všude kolem. Dále bych se ráda zeptala na délku dodání. Praha 4, ale i Brandýs, Říčany či Palmovka jsou pro nás dostupné.


Naše odpověď

Strefila jste se dobře, tato barva je bez problému omyvatelná i různými čisticími prostředky, jedinou podmínkou je suchý podklad bez vzlínající vlhkosti, protože barva by začala dělat puchýře a loupat se.

Barva je dost hustá, první nátěr je třeba udělat řidší, aby se dobře zakotvil (odhaduji přidat cca 15 % vody), natírat štětcem. U druhé vrstvy 5 - 10 % vody a válečkovat. Nejmenší balení - pro Vás myslím optimální - je 5 l. U nás na Libuši je možné ho koupit okamžitě, u dalších Vámi zmiňovaných prodejen je třeba se s nimi telefonicky domluvit, abychom tam produkt při dodávce zboží zavezli.


Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
tel. 603 477 869
e-mail: cech@h-color.cz


 


tvorba webových stránek