H-color Herbol Scandiccare Paintsystem Colorex
Array
Sekce poradny
Fasádní barvy Interiérové nátěry Nátěry na dřevo Nátěry na kovy Barvy na beton Speciální nátěry

PRODEJ NEPŘERUŠEN!

Jako velkoobchod nadále pokračujeme v dodávkách celého sortimentu barev, laků a olejů ze skladů v Praze, v Brně. Pro maloobchodní zákazníky bez IČO můžeme dodávat pouze po objednání v e-shopu při úhradě bankovním převodem, s výdejem na místě či zasláním na adresu. Pracovní doba obou skladů upravena Po až Pá 7.30 - 14.00 hod.

Oznámeno dne 16.03.2020Položit dotaz

Offenporig - tenkovrstvá nebo silnovrstvá lazura?

Otázka

Dobrý den, měla bych zájem o https://www.h-color.cz/barva/offenporig-204/ a chtěla bych se dotázat, zda-li se jedná o tenkovrstvou či silnovrstvou lazuru? Příp., které se více blíží. Děkuji .

Naše odpověď

Dobrý den, tato lazura je prakticky na rozhraní obou typů, spíše se mírně blíží tenkovrstvé. Na rozdíl od ní ale vytváří při dvou až třech nátěrech již slabý, ale prodyšný ochranný film, který výrazně prodlužuje trvanlivost nátěru. Silnovrstvé lazury se používají hlavně při průmyslových nátěrech oken, jejich zásadní problém je ale, že časem vlivem vlhkosti a slunečního záření praskají a obtížně se potom opravují. Offenporig díky menší tloušťce tento neduh nemá, vrstva časem mírně sprašuje, takže při obnově stačí povrch jemně zdrsnit smirkovým papírem a rovnou 1-2 x přetřít. Interval obnovy na exponovaných místech je u světlých odstínů 4-6 let, u tmavých 8-10 let, což řadí tento výrobek mezi špičku na trhu (potvrdily to i testy ve zkušebně SYNPO Pardubice).

Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
tel. 603 477 869
e-mail: cech@h-color.cz