H-color Herbol Scandiccare Colorex
Položit dotaz

Odstranění starých nátěrů z oken

Otázka

Jaký je správný postup, pokud použiju k odstranění starých barev na dřevěném okenním rámu chemický odstraňovač barev a potom bych chtěl rámy natírat barvou Herbolux Grund ZQ a vrchním emailem Herbol-Profi-Satin ZQ. Děkuji.


Naše odpověď

Dobrý den přeji,

mohu-li ze zkušenosti doporučit, potom na okna jednoznačně preferuji odstraňování pomocí horkovzdušné pistole a menší špachtle. Jde to plynule a rychle, pouze nesmíte proud vzduchu směřovat ke sklu, snadno žárem praskne. Následně pouze povrch mírně přebrousíte od případných oděrků a otřete od prachu. Sám mám na chalupě lacinou čínskou pistoli za pár set korun, a pro občasné práce slouží dobře. Samozřejmě profi-lakýrník by potřeboval drahý přístroj pro práci na dlouhé hodiny, ale to není případ nás "hobbíků".

Odstraňovače musíte dávat při větších tloušťkách nátěru hodně, často musíte postup ještě opakovat, neboť barvu jen naleptá, ale kompletně neuvolní. Je nutné pracovat v rukavicích, neboť kapka na ruce velmi ostře pálí. Poté ještě musíte povrch omýt vodou a nechat vyschnout. Tedy výrazně více činností než při opalování.

Co se týče Vámi popsaných barev, Profi-Satin je relativně neprodyšný, používá se spíše na plošné nátěry dveří. Pokud se do rámu časem dostane voda (třeba přes netěsný kyt), může při jejím odpařování někdy dojít k popraskání barvy či k puchýřům. Lepší na okna je proto barva Herbol-Venti 3 Plus, která je jemně porézní, a dokáže větší část vnitřní vlhkosti z rámu propustit ven.


Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
tel. 603 477 869
e-mail: cech@h-color.cz


 


tvorba webových stránek