H-color Herbol Scandiccare Colorex
Položit dotaz

Ředidlo pro lazury

Otázka

 Dobrý den, můžete mi prosím odpovědět čím ředit lazurovací nátěr na dřevo. V 5kg plechovkách je poměrně hustý. Děkuji a přeji hezký den.


Naše odpověď

Dobrý den, k ředění je v případě nutnosti vhodné ředidlo Herbol V-40, balení je 0,7 L nebo 4 L. Firmy občas ředí i českým S 6006, zde je ale riziko, že barvy mají poté nižší lesk a hlavně déle schnou, což je v tomto podzimním období dost problematické už samo o sobě. Co se týče hustoty barvy, záleží ale, jakou máte s lazurou vlastní zkušenost. Rozhodně nelze srovnávat např.s běžnými levnými lazurami z baumarktů apod., to jsou v podstatě vodičky, které Vám příliš ochranný film nevytvoří. Na druhé straně je vždy lepší, když je první nátěr mírně řidší, aby se lépe zakotvil do dřeva, další již mohou být hustší.

Na závěr ještě jedno doporučení - natírejte nyní v říjnu především dopoledne, aby lazura stihla do večera proschnout. Pokud padne rosa na ne zcela proschlou barvu, nejspíš do rána mírně zesvětlá a zmatní, a je třeba ji následně přetřít. Totéž může nastat, natřete-li zrána dřevo ještě orosené. Toto ovšem platí pro veškeré syntetické nátěry obecně, známé jsou hlavně případy z plechových střech, které k večeru rychle prochládají, i když ještě svítí slunce.


Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
tel. 603 477 869
e-mail: cech@h-color.cz


 


tvorba webových stránek