H-color

Rychleschnoucí barva na kovy

Otázka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co ze sortimentu byste nám doporučili pro nátěr kovových zárubní. Zárubně jsou nově osazené, opatřené světle šedým základním nátěrem. Jedná se o vstupní dveře do bytu, proto bychom potřebovali rychlejší dobu zasychání, aby bylo možné dveře ještě tentýž den možné zpět osadit do zárubně a zavřít, aniž by byly poškozeny dveře nebo nový nátěr zárubně.

Naše odpověď

Dobrý den, na tento účel máme osvědčenou barvu od švédské firmy Colorex s názvem Plattakfärg (exportní název Takakrylat). Je to polomatná barva, určená pro nové i již dříve natřené kovové podklady včetně pozinkovaných. Je na dotyk proschlá a odolná dešti již za 2-4 hod, v pokojových teplotách i rychleji.

Zcela proschlá je za 8 - 24 hod. Výrobce ji mimo jiné exportuje na Island, kde je to v současnosti nejprodávanější střešní barva v tamním deštivém prostředí. Je vyráběna v balení 0,9 L, 2,7 L a 9,0 L.

Do požadovaného odstínu ji tónujeme přes míchací automat, skladem ji máme v Praze. Od Vás bych potřeboval pro určení finální ceny vědět, jaký odstín chcete, o jakou plochu se jedná (resp.počet zárubní) a místo dodávky.

Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
244 472 732