H-color Herbol Scandiccare Colorex
Položit dotaz

Obnova dřevěných dveří

Otázka

Dobrý den,
prosím o informaci. Před lety jsem natíral dveře barvou Herbol Seiden-Herbol Herbosatin. Jednalo se o vrchní nátěr. Pokud jsem správně hledal, tak nyní je tato barva nahrazená Profi-Satin ZQ. Je to tak správně?.


Naše odpověď

Dobrý den, úplně přesné to není. Seiden Herbol byl před nějakými 8-10 lety nahrazen dvěma produkty - kvalitativně ještě o kousek lepším emailem Herbolux PU-Satin ZQ (směs alkydové a navíc polyuretanové pryskyřice), a dále cenově i kvalitativně nižší barvou Profi Satin (bez PU-pryskyřice). První výrobek se v ČR používá především v bílém provedení a je skutečně špičkový, druhý většinou na tónování barevných odstínů. Je k dispozici i v bílém provedení, jeho kryvost je ale nižší než u Herboluxu.

Pokud uvažujete o přetření kdysi bílých dveří, je zde ještě jedna varianta. Taktéž špičkový výrobek Herbolux Aqua PU-Satin, což je vodouředitelná obdoba výše uvedeného. Velmi dobře se roztírá a slévá (viditelné tahy štětcem bývaly v minulosti nedostatkem vodouředitelných barev), a především v temnu s lety nežloutne, což je naopak dodnes obecně stálé minus všech syntetických alkydových emailů. 

Pokud by se jednalo o dveře uvnitř místnosti a v horších světelných podmínkách, preferoval bych tuto barvu.


Na Váš dotaz odpovídá

Ing. Michal Čech, CSc.
tel. 603 477 869
e-mail: cech@h-color.cz


 


tvorba webových stránek